Radim DibdiakRadim Dibdiak je fotograf, který dlouhá léta zachycoval nejenom brněnskou uměleckou scénu a její zákulisí, ale především brněnské ulice - tedy tamní život. Brno bylo pro jeho tvorbu velmi podstatným místem, k čemu odkazuje i text od fotografa Richarda Vetchého k jedné z jeho výstav: “Nemám rád, když se o někom tvrdí, že je třeba “brněnský”.... Radim Dibdiak ale brněnský svým způsobem je. Od počátku svojí tvorby zachycuje nejen proměny města, ale zejména tváří, stavů a “momentů”, které se dále v čase a v prostoru vyvíjí.

Jeho fotografie jsou velmi přirozené, jakoby nahodile zachycují atmosféru daného místa, přesto je rukopis autora velmi dobře rozpoznatelný. Pro Radima jsou typické momentky, které později často kolážovitě dotváří, nebo je nechá jen v surovém stavu. Radim se v současnosti přestěhoval do Prahy, kde stejně jako v Brně zkoumá život ulice, který ve svých momentkách zachycuje velmi ojedinělým způsobem a s vlastním estetickým kódem.


Pro Artmat jsme vybrali osm černobílých i barevných fotografií, které odráží autorovu fascinaci každodenním životem, významná místa Brna (např. areál bývalé Vlněny, který dnes již neexistuje) i specifický smysl pro humor a “bizár”.

facebook.com/radimdibdiakk/