O co jde?


Ze starého cigaretového automatu se stal Artmat

Artmat je první projekt v ČR, který prezentuje talenty současné výtvarné scény ve starých cigaretových automatech a zároveň oživuje zajímavá místa (nejen) ve veřejném prostoru. Místo cigaret nyní v automatech najdete kurátorský výběr uměleckých děl v miniaturní velikosti a v limitovaném počtu kusů.

Staňte se sběratelem

Zakoupením krabičky z Artmatu podpoříte tvorbu mladé generace umělců a zároveň investujete do originálního díla, které je číslováno a signováno. Pochlubte se nám se svou sbírkou!

Nechte se překvapit

V Artmatu si můžete vybrat dílo od konkrétního umělce z aktuální edice, a nebo se nechat překvapit - vyberete si sloupek s otazníkem. Aktuální edici naleznete vždy na našem webu a sociálních sítích. Na automatech se také nachází QR kód, který vás odkáže do naší galerie s aktuální edicí.  V Artmatu na vás čekají jak části edic od jednotlivých umělců, které můžete sbírat a vytvořit si celou edici, tak speciální krabičky s celými edicemi. Vypadlo vám dílo, které již máte? Vyměňte ho s vašimi kamarády, nebo skrz náš Facebook!