Dorota Šebková Dorota Šebková aktuálně studuje v Ateliéru textilní tvorby na pražské Vysoké škole Uměleckoprůmyslové, ale má za sebou také studium v oboru Ilustrace a grafika na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.

Velkou inspirací jí jsou zážitky z cest, příroda, tajemství, které skrývá a tvorové, kteří v ní žijí. Ráda se zabývá symbiózou člověka a zvířat a tím, jak toto pouto prostupuje časem. Další motiv, který ji inspiruje jsou ta zvířata, která žijí uvnitř nás. Veškeré naše pocity a emoce, kterým se snaží dát reálnou podobu tak, jak je sama vidí ve svých představách.

Ve své tvorbě se snaží nedržet se jedné techniky, ale vyzkoušet si různé přístupy. Pro Artmat proto zvolila techniku tisku filcem.

Vytvořila čtyři motivy v celkovém nákladu 100 kusů. Jednotlivé kartičky fungují jako samostatný motiv, zároveň ale, po složení všech čtyř kartiček vznikne jeden celistvý výjev. Jednotlivé kartičky jsou v určitých místech proděravěné. Součástí balíčku je kromě ilustrace také bavlnka a jehla. Nový majitel kartičky si tak může kartičku vlastnoručně dotvořit pomocí výšivky a vyšít si například paprsky měsíčního svitu, dým z komínu, nebo plameny.